Kancelaria Restrukturyzacyjna

Usługi dla rolnictwa

Restrukturyzacja gospodarstwa rolnego

Działalność naszej kancelarii obejmuje opracowanie planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika. Jako kancelaria restrukturyzacyjna aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną postępowania restrukturyzacyjnego.


Oddłużenie gospodarstwa rolnego

Reprezentujemy dłużników w postępowaniach restrukturyzacyjnych gospodarstw rolnych.  Prowadzimy postępowania restrukturyzacyjne rolników. Poprzez swą działalność chronimy majątki rolników pozwalając im zarazem kontynuować prowadzoną działalność rolniczą. Posiadamy duże doświadczenie w restrukturyzacji gospodarstw rolnych.

 

Ochrona majątku rolnika

 

Ochrona majątku rolnika podczas postępowania  restrukturyzacji jest niezwykle ważnym czynnikiem. Wymaga on dużego doświadczenia i znajomości przepisów prawa. Pomagamy gospodarstwom rolnym jako kancelaria w ochronie dóbr osobistych i majątkowych. 

 

 

 

Opinie klientów
Marek Malinowski
Marek Malinowski
2022-06-05
Kancelaria Lipiński i Wspólnicy to profesjonaliści, którzy w rzetelny i sprawny sposób przeprowadzili mnie przez proces upadłościowy. Podczas pierwszego spotkania wszystko zostało mi wytłumaczone. Wyjaśniono mi na czym polega upadłość konsumencka i jakie są jej konsekwencje, w tym jak współpracować z syndykiem. Kancelaria wskazała jakie dokumenty mam dostarczyć oraz pomogła w ustaleniu wszystkich moich wierzycieli. Kompletowanie dokumentacji zajęło trochę czasu, co wynikało ze skrupulatności jaką kieruje się kancelaria. Było to jednak opłacalne ponieważ pomimo młodego wieku sąd umorzył moje zobowiązania BEZ USTALANIA PLANU SPŁATY WIERZYCIELI! Moje oddłużenie zajęło od złożenia wniosku zaledwie 11 miesięcy. W ten sposób ogromny stres związany z moją sytuacją finansową minął, a ja zaczynam dzięki kancelarii nowe życie.
Adam Barankiewicz
Adam Barankiewicz
2022-06-02
Pełen profesjonalizm, rzetelność i ogrom wiedzy prawnej, a także empatia i niebanalne podejście do nowych klientów czynią Kancelarię Lipiński i Wspólnicy, w mojej ocenie, niekwestionowanym liderem na rynku. Jeżeli chcesz zawrzeć Układ z Wierzycielami Twojej Spółki, to ta kancelaria jest trafnym wyborem dla Ciebie.
Lukasz Reca
Lukasz Reca
2022-05-30
Mieliśmy problem, prawnicy byli bezsilni. Polecono nam firmę Krzysztofa Lipińskiego, która w bardzo sprawny, profesjonalny sposób pokierowała naszymi działaniami. Pan Krzysztof wykazuje wielkie zaangażowanie . Przygotowany bardzo dobrze merytorycznie i dokładnie, podchodzi indywidualnie do każdej sprawy. Z czystym sumieniem możemy polecić tę firmę!
Natalia G.
Natalia G.
2022-05-20
Pan Lipiński to prawdziwy specjalista, pomocny na każdym etapie współpracy. Osoba o wyskokiej kulturze osobistej i ogromnej wiedzy. Szczerze polecam!
Neimad Live
Neimad Live
2022-05-20
Kancelaria prowadziła postępowanie restrukturyzacyjne naszej spółki. Wszystko zostało sprawnie wykonane. Osoba prowadząca nasza sprawę był Pan Krzysztof, z którym jest bardzo dobry kontakt. Zostaliśmy poinstruowani o tym jak prowadzić rozmowy z wierzycielami i jak w optymalny sposób skonstruować propozycje układowe. Wierzyciele przyjęli jednogłośnie układ i następnie sąd go zatwierdził. Uratowało to nasza spółkę przed egzekucja komornicza i zapewne koniecznością ogłoszenia upadłości. Polecam usługi kancelarii dla przedsiębiorców borykających sie z płynnością finansowa.
Adam Andrzej Jaworski
Adam Andrzej Jaworski
2022-05-02
Jestem pod wrażeniem zawodowego profesjonalizmu i konsekwentnie wysokiej próby merytoryki we wszystkich kontaktach i na każdym etapie: konsultacji, przygotowań, pilnowania terminów i procedur w najdrobniejszych szczegółach, a przy tym jednocześnie nieocenione jest komunikowanie się w sposób zrozumiały, wręcz prowadzący mnie, laika w tych sprawach za rękę na każdym etapie. Oczywiście swoją część pracy też starałem się na każdym etapie wykonywać sumiennie i wyczerpująco odpowiadać na wszelkie pytania, ale ogarnięcie całości aż do szczęśliwego finału to zasługa Kancelarii i Pana Mecenasa Krzysztofa Lipińskiego osobiście. W moim przypadku dzięki tak profesjonalnemu prowadzeniu całości przez Kancelarię jesteśmy już po uzyskaniu zatwierdzenia układu przez Sąd, i to w ekspresowym tempie, nawet bez wyznaczania rozprawy. Jestem niezwykle zadowolony z dotychczasowej współpracy i polecam bez zastrzeżeń każdemu kto w podobnej do mojej sytuacji chciałby możliwie szybko przejść procedury i uzyskać zatwierdzony układ. Dziękuję!
Grażyna Marciniak
Grażyna Marciniak
2022-04-10
Zdecydowanie polecam Kancelarię, również w dziedzinie konsultacji. Pan Krzysztof Lipiński posiada nie tylko szeroką wiedzę, ale potrafi w sposób konkretny, przejrzysty i pełny odpowiedzieć na pytania. Udzielił mi wyczerpujących informacji na temat niuansów dotyczących zatwierdzenia układu.
Edyta Obrębska
Edyta Obrębska
2022-03-26
Konkretnie i profesjonalnie. Po kilku minutach rozmowy, uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania. Pan Krzysztof zawsze służył pomocą i szybko odpowiadał na moje maile. Profesjonalnie poprowadził moją sprawę, od początku do końca. Polecam serdecznie.
DARIUSZ SZYMCZAK
DARIUSZ SZYMCZAK
2021-12-20
Kancelaria p. Krzysztofa Lipińskiego to najwyższy poziom profesjonalizmu, wiedzy i umiejętności interpersonalnych. Proces restrukturyzacyjny spółki kapitałowej jest działaniem złożonym, wymagający głębokiej analizy ekonomicznej, opracowania planu naprawczego i przekonanie wierzycieli do niego. Kancelaria p. Krzysztofa Lipińskiego w sposób perfekcyjny zrealizowała w/w założenia czego efektem jest zatwierdzona sądownie restrukturyzacja naszej spółki.
Klaudia Hinz
Klaudia Hinz
2021-11-11
Z czystym sumieniem mogę polecić Kancelarię Pana Krzysztofa. Przeprowadził mnie przez upadłość konsumencką z pełnym wsparciem, zaangażowaniem i doświadczeniem, co odwdzięczyło się szybką decyzją sądu, za co ogromnie dziękuje i polecam !!!!!!
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się z nami.

Oferujemy bezpłatną analizę sprawy Zadzwoń 792 873 876

Aktualności

Ochrona praw wierzyciela w restrukturyzacji dłużnika

W obecnych czasach mamy skumulowanie wielu czynników wpływających na pogorszenie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej. Pandemia i jej skutki, wojna, inflacja, skokowy …

Zawarty układ firmy jednoosobowej

Dziś doprowadziliśmy do zawarcia kolejnego układu. Tym razem jest to firma jednoosobowa z branży usługowej. Układ z wierzycielami zakłada całkowite umorzenie odsetek …

układ firmy transportowej

W postępowaniu o zatwierdzenie układu, które prowadziliśmy doszło do zawarcia układu z wierzycielami. Dłużnik prowadzący firmę transportową otworzył postępowanie restrukturyzacyjne na etapie …

Restrukturyzacja

Zajmujemy się doradztwem restrukturyzacyjnym na etapie poza sądowym oraz sądowym. Po opracowaniu planu restrukturyzacyjnego i propozycji układowych w imieniu dłużnika aktywnie uczestniczymy w postępowaniu, aby przekonać wierzycieli o zasadności restrukturyzacji.

Upadłość

Wniesienie o upadłość przedsiębiorstwa jest bardzo istotne w kontekście odpowiedzialności organów zarządzających za zobowiązania firmy. Weryfikujemy przesłanki do wniesienia wniosku o upadłość. Reprezentujemy dłużników lub wierzycieli w postępowaniach upadłościowych.

Negocjacje

Negocjacje są nieodłącznym elementem w biznesie. W relacji dłużnik – wierzyciel nie można ich pomijać, bowiem dzięki nim można wiele zyskać. Strony osiągają porozumienie bez wielomiesięcznych sporów sądowych, o czym często przekonujemy się w naszej praktyce.

Prawo spółek

Odpowiednia forma organizacyjno – prawna przedsiębiorstwa jest bardzo istotna. Zajmujemy się kompleksową obsługą przedsiębiorców w zakresie prawa spółek. Począwszy od założenia spółki, poprzez jej bieżącą obsługę, jak i przekształcenia spółek.

Upadłość konsumencka

Znowelizowane przepisy Prawa Upadłościowego ułatwiają w znacznym stopniu ogłoszenie upadłości. Przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką warto jednak zlecić specjalistom, ponieważ sąd dopiero po zakończeniu postępowania będzie decydował o oddłużeniu upadłego.

Doradztwo strategiczne dla firm

Analizujemy sytuację ekonomiczną pod kątem płynności finansowej. Weryfikujemy wszelkie umowy zawarte z kontrahentami oraz sprawdzamy poprawność prowadzenia ksiąg rachunkowych. Zajmujemy się również doradztwem finansowym.
Zakres usług

O restrukturyzację można starać się praktycznie na każdym etapie. Postępowania układowe bądź sanacyjne przewidziane są dla przedsiębiorców, którzy są zagrożeni niewypłacalnością lub są już niewypłacalni. 

Odpowiednio wcześnie zainicjowane postępowanie może uratować przed ogłoszeniem upadłości. Parasol ochronny postępowania restrukturyzacyjnego może doprowadzić do zawieszenia i w końcowym efekcie umorzenia postępowania egzekucyjnego, redukcji zadłużenia, odroczenia spłat w czasie bądź rozwiązania toksycznych i nierentownych umów dla prowadzonego biznesu. 

Koszt zależny jest od stopnia skomplikowania postępowania, liczby wierzycieli i sumy wierzytelności, które będą restrukturyzowane. Wraz z wnioskiem trzeba wnieść opłatę sądową w kwocie 1 000 PLN. Dodatkowo trzeba opłacić zaliczkę na koszty postępowania. Obecnie jest to 5 148, 07 PLN. Z praktyki sądów widać jednak, że dłużnik musi liczyć się z tym, że sąd wezwie go do wniesienia dodatkowej zaliczki. Z jednej strony ma to zapewnić wynagrodzenie nadzorcy bądź zarządcy, a z drugiej sąd weryfikuje zarazem kondycję finansową dłużnika.

Na to pytanie nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od sytuacji klienta. Restrukturyzacja poza sądowa jest z pewnością szybsza i tańsza, ale nie zapewnia takiej ochrony jak postępowanie restrukturyzacyjne. 

Należy rozróżnić upadłość konsumencką od upadłości gospodarczej. W przypadku konsumenta jedynym kryterium jest stan niewypłacalności. Przedsiębiorca musi dodatkowo wykazać wielość swoich wierzycieli oraz majątek wystarczający do pokrycia kosztów postępowania upadłościowego oraz swoich zobowiązań – chociaż w części.

Czas trwania postępowania zależny jest od stopnia skomplikowania danej sprawy. W przypadku upadłości tzw. gabinetowych czyli bez masowych możliwe, że postępowanie zamknie się w ciągu kilku miesięcy od ogłoszenia upadłości. 

Przy upadłości przedsiębiorców postępowania trwają latami. 

Uzyskanie oddłużenia zależy od kilku kwestii, które muszą być ustalone przez sąd. Na spotkaniu ocenimy jakie są szanse na uzyskanie oddłużenia w upadłości konsumenckiej. Pomoc praktyka Prawa Upadłościowego z pewnością zwiększa szansę na uzyskanie oddłużenia.

Bardzo wiele. Polubowne zakończenie sporu często jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Przy odpowiedniej argumentacji często możliwa jest redukcja zadłużenia o 50% bez konieczności prowadzenia długotrwałego sporu sądowego. Jesteśmy dużymi zwolennikami negocjacji, gdyż z doświadczenia wiemy ile można dzięki nim zyskać.

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego. W zgłoszeniu prosimy dokładnie opisać swoją sytuację ze szczególnym uwzględnieniem:

  • przyczyn powstania kłopotów z wypłacalnością,
  • ilości zobowiązań,
  • kwot poszczególnych zobowiązań,
  • informacji od kiedy zobowiązania nie są spłacane,
  • informacji o posiadanym majątku oraz jego szacunkowej wartości,
  • czy wierzyciele uzyskali już tytuły wykonawcze?
  • czy zostały wszczęte postępowania egzekucyjne?

Każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, które gwarantuje uzyskanie optymalnego efektu. W związku z tym wyceny dokonujemy po bezpłatne analizie sprawy.

Gwarantujemy obsługę prawną na całym etapie postępowania od przygotowania wniosku poprzez samo postępowanie, jak i po jego zakończeniu (przykładowo realizacja układu bądź planu spłat wierzycieli).

Pełnimy rolę opiniotwórczych ekspertów w ogólnopolskich serwisach informacyjnych.

Piszemy dla:

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Napisz do nas przez formularz kontaktowy

lub wyślij wiadomość na kontakt@lipinskikancelaria.pl