Informacje dla sądów restrukturyzacyjnych i upadłościowych

Właściciel kancelarii Krzysztof Lipiński posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego (nr licencji 1517). Od ponad siedmiu lat zajmuje się obsługą osób i podmiotów niewypłacalnych. Kancelaria restrukturyzacyjna ma bogate doświadczenie w przeprowadzaniu restrukturyzacji przedsiębiorców, negocjacji z wierzycielami oraz w przeprowadzaniu postępowań upadłościowych. Z powodzeniem przeprowadzamy postępowania restrukturyzacyjne zarówno dużych spółek kapitałowych, działalności jednoosobowych, jak i gospodarstw rolnych.

Cechuje nas wysoka skuteczność w zakresie postępowań restrukturyzacyjnych. Z tego względu w najbliższych miesiącach właściciel kancelarii uzyska tytuł kwalifikowanego doradcy restrukturyzacyjnego. Co więcej w związku z nowelizacją Prawa restrukturyzacyjnego Krzysztof Lipiński rozpoczął w październiku 2022 r. studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku “Wycena przedsiębiorstw i modelowanie finansowe”. Pozwoli to kancelarii na profesjonalne sporządzanie testów zaspokojenia wymaganych w “większych” postępowaniach restrukturyzacyjnych. Wpłynie to zarazem pozytywnie na zakres opracowania w planach restrukturyzacyjnych sporządzanych przez kancelarię. Część ekonomiczna w tych opracowaniach będzie bowiem jeszcze bardziej rozwinięta. 

W zakresie postępowań upadłościowych pełniąc funkcję syndyka w uproszczonych postępowaniach konsumenckich kończymy obowiązki syndyka w ustawowym 6-miesięcznym terminie. Najprostsze postępowania bezmasowe i z małą liczbą wierzycieli kończymy w 3 – 4 miesiące.

Swobodnie poruszamy się po systemie teleinformatycznym Krajowy Rejestr Zadłużonych. Konsekwentnie doskonalimy swoje umiejętności biorąc udział w szkoleniach organizowanych przez praktyków Prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego (prowadzonych przez kadrę sędziowską oraz prawników specjalizujących się w tematyce niewypłacalności).

Kancelaria pełni funkcję:

 • syndyka,
 • nadzorcy układu,
 • nadzorcy sądowego,
 • zarządcy sądowego,
 • tymczasowego nadzorcy sądowego.

Posiadamy moce przerobowe umożliwiające nam rzetelne i szybkie przeprowadzanie postępowań. W skład zespołu kancelarii wchodzą adwokaci, radcy prawni, doradcy podatkowi, doradcy biznesowi i finansowi. W związku z tym kancelaria zapewnia kompleksową obsługę postępowań restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń - 58 352 1343

  O autorze

  Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, syndyk. Wspólnik zarządzający.

  kontakt@lipinskikancelaria.pl